Dzisiaj jest: Niedziela

WALCZYMY I TAŃCZYMY

walczymy min

WALCZYMY I TAŃCZYMY – PIĄTE SPOTKANIE Z KULTURKĄ

21 stycznia artyści z Teatru „Kulturka” zaprosili naszych przedszkolaków oraz dzieci z klas I -III na karnawał do Brazylii. Dzieci wspólnie z tancerką ubraną w piękny, karnawałowy strój i perkusistą  poznawały tajniki capoeiry i samby. Poznawały brazylijski folklor, z którym nierozłącznie splecione są muzyka, taniec i sztuki walki. Podczas koncertu, dzieci poznały położenie Brazylii na mapie świata. Dowiedziały się, że stolicą państwa jest Brasilia a największą rzeką Amazonka. Perkusista swoją dynamiczną grą  sprawił, że dzieci usłyszały i poczuły rytmy, które grają w sercu każdego Brazylijczyka. Razem z tancerką poznały podstawowe kroki samby i capoeiry, które zaprezentowały w tańcu przy energetyzującej piosence Michela Teló „Ai Se Eu Te Pego”. Każdy po tym spotkaniu marzy, aby wybrać się na  karnawał do Rio de Janeiro. To była wspaniała zabawa!