Company Logo

Grupy

Aktualności

Informacje


Dzisiaj jest: Piątek
22 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 313 dni.
Zodiak: Ryba

WALCZYMY I TAŃCZYMY

walczymy min

WALCZYMY I TAŃCZYMY – PIĄTE SPOTKANIE Z KULTURKĄ

21 stycznia artyści z Teatru „Kulturka” zaprosili naszych przedszkolaków oraz dzieci z klas I -III na karnawał do Brazylii. Dzieci wspólnie z tancerką ubraną w piękny, karnawałowy strój i perkusistą  poznawały tajniki capoeiry i samby. Poznawały brazylijski folklor, z którym nierozłącznie splecione są muzyka, taniec i sztuki walki. Podczas koncertu, dzieci poznały położenie Brazylii na mapie świata. Dowiedziały się, że stolicą państwa jest Brasilia a największą rzeką Amazonka. Perkusista swoją dynamiczną grą  sprawił, że dzieci usłyszały i poczuły rytmy, które grają w sercu każdego Brazylijczyka. Razem z tancerką poznały podstawowe kroki samby i capoeiry, które zaprezentowały w tańcu przy energetyzującej piosence Michela Teló „Ai Se Eu Te Pego”. Każdy po tym spotkaniu marzy, aby wybrać się na  karnawał do Rio de Janeiro. To była wspaniała zabawa!

 

FOTORELACJA
Powered by Joomla!®. Developed by: Joomla master template  Valid XHTML and CSS.