Dzisiaj jest: Wtorek
Tekla, Teresa

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20.09.2019

dzienp min

Świętowania nadszedł czas, ponieważ 20 września to święto wszystkich przedszkolaków. Dzień rozpoczął się od miłej niespodzianki i wspaniałego prezentu, pani dyrektor Jolanta Kamińska wraz z mamusiami z Rady Rodziców przekazały dzieciom monitor interaktywny, który został ufundowany przez Radę Rodziców Przedszkola Gminnego w Kotuni. Odwiedziła nas także pani Jesień wraz z nieodłącznymi towarzyszami z bajek dla dzieci. W tym dniu obchodziliśmy również święto pieczonego ziemniaka, w związku z tym dzieci brały udział w quizach, konkurencjach sportowych, rozwiązywały zagadki, wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem ziemniaków. Na zakończenie degustowały pieczone ziemniaki i gzik oraz przepyszne ciasto drożdżowe i faworki. Dziękujemy rodzicom za wspaniałe słodkości oraz niezwykły prezent.

SPOTKANIE Z KULTURKĄ 16.09.2019 R.

KULTURKA MIN1

SPOTKANIE Z KULTURKĄ16.09.2019 R.
URODZINY STANISŁAWA

Dwusetna rocznica urodzin Stanisława Moniuszki to dobra okazja, żeby wspólnie świętować. Z tej okazji artyści z grupy KULTURKA przygotowali dla dzieci spotkanie edukacyjno – muzyczne, podczas którego dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji o kompozytorze, nie zabrakło muzyki, śpiewu i oczywiści tortu jak to na urodzinach bywa.

SPOTKANIE Z SIERŻ. PYRKIEM 19.09.2019 R.

sierzant min

Sierż. Pyrek, maskotka wielkopolskich policjantów odwiedził dzieci z Przedszkola Gminnego w Kotuni. Spotkanie policjantów słupeckiej komendy policji odbyło się w ramach promowania założeń akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci przypomnieli najmłodszym o przepisach i zasadach ruchu drogowego, zachęcając przy tym do korzystania z elementów odblaskowych na co dzień, nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także po zmierzchu w obszarze zabudowanym.

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

integracja min

W dniach 28, 29, 30 sierpnia 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się spotkania adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci . Celem spotkań adaptacyjnych było ułatwienie dzieciom pokonania progu przejścia ze środowiska rodzinnego do środowiska przedszkolnego przy aktywnym włączeniu się w proces adaptacji osób dorosłych – rodziców i personel przedszkola poprzez:
• umożliwienie dziecku poznania nowego środowiska w poczuciu bezpieczeństwa, w towarzystwie najbliższych oraz kształtowanie ich poczucia przynależności do grupy przedszkolnej;
• przygotowanie rodziców na udzielenie dziecku wsparcia i pomocy w procesie przystosowania oraz zapoznanie ich z pracą przedszkola, wymaganiami i z przyszłymi nauczycielkami dziecka;
• stworzenie okazji personelowi przedszkola wcześniejszego poznania swoich wychowanków i ich rodziców, nawiązania z nimi kontaktu oraz uzyskanie informacji zwrotnych od rodziców o ich oczekiwaniach i niepokojach.
Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach zorganizowanych oraz swobodnych, podczas których poznawały się nawzajem.

Komunikat dla rodziców

waex

INFORMACJA DLA RODZICÓW

UPRZEJMIE INFORMUJĘ, ŻE W DNIU 10.09.2019 R. TJ. WTOREK O GODZ. 17.00 W PRZEDSZKOLU GMINNYM W KOTUNI ODBĘDZIE SIĘ  ZEBRANIE Z RODZICAMI.