16 Stycznia 2019
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz
Zodiak: Koziorożec

Bal karnawałowy 2019

Plakat na zabawę karnawałową min

Rada Rodziców Przedszkola Gminnego w Kotuni zaprasza na Bal Karnawałowy

12.01.2019 rok, sala  w Kątach, godz. 19:00, zagra zespół MAXIMA

Plakat informacyjny

Pasowanie 2018

pasowanie min

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 16.11.2018 R.

„POWIEM WAM COŚ JESZCZE
NIE MÓWCIE NIKOMU,
ŻE MY SIĘ CZUJEMY W PRZEDSZKOLU
JAK W DOMU”

W dniu 16 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA, w której wzięła udział cała społeczność przedszkolna, pani dyrektor Jolanta Kamińska oraz rodzice. Dzieci z grupy 3,4 i 5 – latków przedstawiły część artystyczną, którą przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Drop. Maluszki wykazały się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, muzycznymi oraz ruchowymi. Zdały test na przedszkolaka z wyróżnieniem. Na zakończenie złożyły ślubowanie, zostały pasowane ogromnym ołówkiem przez panią dyrektor, otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

ZAJĘCIA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ

innowacja min

ZAJĘCIA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
  Angielskie słowa znamy, zdrowe przysmaki gotować zaczynamy

W dniu 30 października pod kierunkiem Małgorzaty Graczyk oraz Jakuba Woźniaka w grupie dzieci 5,6 - letnich odbyły się zajęcia polsko – angielskie, podczas których dzieci poznawały tradycje związane z Halloween oraz przepis na zupę dyniową. Nazywały składniki potrzebne do wykonania zupy zarówno w języku polskim jak i angielskim oraz sposób wykonania pysznej i zdrowej zupy. Na zakończenie zajęć przystąpiły do degustacji przygotowanej zupy dyniowej podanej suszonymi pestkami dyni.

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ 9.11.2018 R.

fl 18 min

Dzieci z grupy 5,6 – latków pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Graczyk przygotowały montaż słowno – muzyczny dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci dumnie recytowały wiersze, zatańczyły taniec integracyjny do utworu Janusza Radka pt. „Kiedy umrę kochanie”. Narratorem uroczystości była pani Małgorzata Graczyk, która przekazała dzieciom najważniejsze treści związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości poparte prezentacją multimedialną. Wydarzenia te na zawsze zostaną w naszej pamięci. Na zakończenie dzieci zaśpiwały hymn Polski.

FOTORELACJAFOTORELACJA

31.10.2018 r. Informacja dla rodziców - zebranie