Dzisiaj jest: Wtorek

waex

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 22.06.2018 R. O GODZINIE 12.00
NA SALI GIMNASTYCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEWJ W KOTUNI . JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE PRZEDSZKOLE W TYM DNIU PRACUJE W GODZINACH OD 7.00 DO 16.00

Urodzinki Krzysia

SDC13833 minTo był szczególny dzień dla Krzysia, który obchodził swoje 5 urodziny. Koleżanki i koledzy oraz pani Małgosia zaśpiewali jubilatowi sto lat, złożyli życzenia i wręczyli urodzinowy prezent. Krzyś zaprosił dzieci na pysznego torcika oraz słodkie przekąski, które przygotowali jego rodzice. Dziękujemy.

Warsztaty i pizzeria

SDC13812 min

WARSZTATY W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO I ZAWODOWEGO  ORAZ PIZZERII PEPE W STRZAŁKOWIE – 13.04.2018 R.

Tym razem zajęcia dla dzieci 3,4,5 – letnich w ramach tematu  kompleksowego Na wsi odbyły się poza przedszkolem . Dzieci wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Graczyk pojechały do Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Strzałkowie , gdzie dzięki uprzejmości jednego z nauczycieli pana Stefana Klotschke poznały wygląd maszyn rolniczych, ich zastosowanie oraz zasady bezpieczeństwa podczas ich użytkowania. Dzieci mogły również pobawić się miniaturami maszyn rolniczych, malować farbami, lepić z plasteliny, kolorować rysunki konturowe poznanych maszyn. Edukacja poprzez zabawę takie hasło towarzyszyło tym warsztatą. Pan Stefan przygotował również dla dzieci słodkie przekąski. Po długiej zabawie dzieci pokonując zaledwie kilka metrów, chodnikiem przeszły do Pizzerii Pepe, tam czekał już na nich sam właściciel pan Piotr Przyszło, który przybliżył dzieciom tajniki powstawania pizzy. Po czym zaprosił na degustację wykonanej wspólnie pizzy. Dzieci najedzone i zadowolone wróciły do przedszkola oraz bogatsze o nowe wiadomości i umiejętności. Dziękujemy panom: Stefanowi Klotschke i Piotowi Przyszło za interesujące zajęcia warsztatowe.

Dzień Zdrowia 2018

dzienzdrowia min

„ZDROWIE DLA WSZYSTKICH” pod takim hasłem uczniowie szkoły podstawowej przygotowali program artystyczny, na który zaprosili dzieci z przedszkola. Co robić, aby być zdrowym w ciekawy  sposób, zróżnicowany pod względem artystycznym przedstawiły dzieci z klas I - VI . Nad przygotowaniem  DNIA ZDROWIA w szkole czuwała pani Ewa Pokorska – Furmaniak.
Po powrocie do przedszkola na dzieci czekał zdrowy poczęstunek: soczki owocowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz suszone owoce. W tym dniu gościliśmy w przedszkolu panią higienistkę Lidię Waszak, która opowiadała dzieciom o zdrowym odżywianiu oraz jaki ogromny wpływ na zdrowie ma ruch. Zachęcała dzieci do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz spożywania warzyw i owoców.

Urodzinki Kasi

To był szczególny dzień dla Kasi, która wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola obchodziła swoje czwarte urodziny. Dzieci wraz z panią Małgosią złożyły Kasi życzenia, wręczyły prezent i zaśpiewały sto lat. Kasia zdmuchnęła świeczki na torcie i zaprosiła wszystkich do wspólnego poczęstunku, który przygotowali jej rodzice . Dziękujemy za miło spędzony czas.