Dzisiaj jest: Czwartek

BAL KARNAWALOWY

BAL KARNAWAŁOWY
24.01.2020 R.

„ Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara!”

W piątek 24 stycznia 2020 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany. W piątek zarówno dzieci jak i sale mieniły się wszystkimi kolorami tęczy. Bal rozpoczął się od prezentacji przepięknych strojów dzieci. W przedszkolu pojawiły się księżniczki, wróżki, Elzy, motylki, biedroneczki, skrzaty, piraci, strażacy, policjanci, Spider-Man oraz Batman. Dzieci wyśmienicie bawiły się przy dźwiękach muzyki, z radością uczestnicząc w zabawach przygotowanych dla nich przez panie. Były zatem wspólne tańce przy muzyce, pląsy i zabawy ruchowe.

Po wspaniałym party w przedszkolu dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach z uczniami klas  I – III ze Szkoły Podstawowej w Kotuni.

Po wyczerpujących tańcach i zabawach przy muzyce nadszedł czas na odpoczynek i słodki poczęstunek, który czekał na dzieci po powrocie do przedszkola.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom, co było głównym celem balu przebierańców w naszym przedszkolu.
Po pełnej wrażeń zabawie, dzieci wróciły do swoich sal odrobinę zmęczone, ale szczęśliwe, a bal jeszcze na długo pozostanie w ich pamięci.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów na bal, oraz słodkości zakupione przez Radę Rodziców.

FOTORALACJA

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KOMEND

komendy min

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI I KOMENDY POWIATOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
23.01.2020 R.

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kotuni w dniu 23 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie uczniów szkoły podstawowej, dotyczące bezpiecznego spędzania ferii zimowych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. W związku z obecnością niecodziennych gości dzieci z przedszkola również miały możliwość spotkania ze strażakami oraz policjantami i zobaczenia samochodu bojowego straży pożarnej oraz samochodu służbowego policji.

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2020r.

„Kochani, dziś okazja rzadka:
mamy Dzień Babci i Dzień Dziadka...”
22.01.2020 r.

dzbidz20 min

Z okazji tego szczególnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dzień Dziadka, dzieci  z naszego przedszkola oraz szkoły zaprosiły swoich ukochanych dziadków na uroczystość. Na zaproszenie odpowiedziało 120 babć i dziadków, którzy obejrzeli talenty artystyczne swoich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dumni i wzruszeni dziadkowie dziękowali za występy gromkimi brawami. Po zakończeniu wspaniałych występów dzieci z przedszkola oraz klas I – III babcie i dziadkowie zaproszeni zostali na herbatkę oraz pyszne ciasto przygotowane przez nasze niezastąpione mamusie.

WARSZTATY Z EDUKACJI GLOBALNEJ

„KIEDY SADZIMY DRZEWA, SADZIMY RÓWNIEŻ NASIONA POKOJU I NADZIEI”
WARSZTATY Z EDUKACJI GLOBALNEJ
16.01.2020 R.

web min

W dniu 16 stycznia 2020 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z edukacji globalnej pt. „Kiedy sadzimy drzewa,sadzimy również nasiona pokoju i nadziei”, które prowadziły”: pani Karola Glasner z Biblioteki Pedagogicznej w Kole, CDN Konin oraz Bogusława Wawrzyniak z Biblioteki Pedagogicznej w Słupcy. Podczas warsztatów dzieci obejrzały teatrzyk na podstawie opowiadania Anny Onichimowskiej pt. „Po drugiej stronie góry”, które następnie zostało omówione z dziećmi. W dalszej części warsztatów dzieci wykonały zakładki do książek z kolorowych błyszczących pasków papieru, będących surowcem wtórnym. Praca sprawiła dzieciom wiele radości i uświadomiła, że różne materiały można wykorztstać wiele razy.

KULTURKA 13.01.2020 R.

KULTURKA 20 MIN

„RZECZ O DUDOWNICZYM I SZEWCZYKU”

Aktorzy Kulturki tym razem zaprezentowali dzieciom przepełnioną humorem opowieść muzyczną o dzielnym szewczyku oraz historii najprawdziwszego dudowniczego, czyli muzyka, który własnoręcznie tworzy instrumenty zwane dudami. Niewielu w Polsce jest takich artystów – rzemieślników. Opowiadaniu towarzyszyły piosenki śpiewane przy dźwiękach bardzo rzadko spotykanych instrumentów, takich jak lira korbowa oraz dudy. Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyli taniec w rytmach słowiańskiego utworu.