26 Września 2018

13.09.2018 r. Informacja dla rodziców

waex

INFORMACJA DLA RODZICÓW

UPRZEJMIE INFORMUJĘ, ŻE W DNIU 18.09.2018 R.  TJ. WTOREK O GODZ. 17.00 W PRZEDSZKOLU ODBĘDZIE SIĘ  ZEBRANIE Z RODZICAMI.

INFORMACJE DLA RODZICÓW

waex

1. UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH 29, 30, 31 SIERPNIA 2018 R. W GODZINACH 9.00 – 12.00 BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW I DZIECI W CELU ZAPOZNANIA SIE Z PLACÓWKĄ, PRACOWNIKAMI ORAZ UŁATWIENIU ADAPTACJI DZIECI W PIERWSZYCH DNIACH I TYGODZNIACH POBYTU W PRZEDSZKOLU.

2. W DNIU 30.08.2018 R. TJ. CZWARTEK O GODZ, 17.00 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE DLA WSZYSTKICH RODZICÓW DZIECI, KTÓRE BĘDĄ UCZĘSZCZAŁY DO GMINNEGO PRZEDSZKOLA W KOTUNI  W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

3. KARTY PRACY NA ROK SZKOLNY 2018/2019   DZIECI 3 LETNIE „OLEK I ADA”  A     WYDAWNICTWO MAC EDUKACJA DZIECI 4 LETNIE „OLEK I ADA”  A+   WYDAWNICTWO MAC EDUKACJA DZIECI 5 LETNIE „OLEK I ADA”  B     WYDAWNICTWO MAC EDUKACJA DZIECI 6 LETNIE „OLEK I ADA”  B+   WYDAWNICTWO MAC EDUKACJA

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

zakrok min

W dniu 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 połączone z pożegnaniem wieloletniego nauczyciela pani Teresy Kamińskiej, która po czterdziestu latach pracy z dziećmi odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Dzieci z oddziału przedszkolnego żegnające przedszkole wraz ze swoja wychowawczynią przygotowały i przedstawiły część artystyczną. Po jej zakończeniu otrzymały dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
Rodzice wraz z dziećmi podziękowali pani dyrektor Jolancie Kamińskiej, nauczycielom oraz pracownikom przedszkola za trud włożony w opiekę oraz wychowanie ich dzieci wręczając kwiaty. Na zakończenie pani dyrektor Jolanta Kamińska życzyła dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji.

WYCIECZKA POZNAŃ I OKOLICE

WYCIECZKA 18 MIN

W dniu 11 czerwca dzieci z naszego przedszkola pod opieką swoich pań pojechały na wycieczkę, której celem była zarówno edukacja jak i wspaniała zabawa.

Pierwszym punktem programu wycieczki był Teatr Animacji w Poznaniu, gdzie mimo zatłoczonych ulic dotarliśmy na czas. Przedstawienie pod tytułem „Baśń o grającym imbryku”, w wykonaniu aktorów Teatru Wariete, które oglądaliśmy opowiadało o perypetiach trójki przyjaciół: Kowala, Konia i Muchy. Zabawne dialogi oraz efekty sceniczne czyniły ten spektakl miłą rozrywką z nutą refleksji, aby cieszyć się tym co mamy. Po zakończonym spektaklu dzieci zostały oprowadzone przez jednego z aktorów po budynku teatru, zobaczyły scenę od kulis, były w miejscu gdzie wykonywane są lalki do przedstawień. Słuchały z zapartym tchem i oglądały z błyskiem w oku.

Po tym pełnym wrażeń pobycie w teatrze wyruszyliśmy w podróż do Pobiedzisk, miejscowości położonej w niedalekiej odległości od Poznania. W związku z tym, że była to już pora obiadowa będąc już w Pobiedziskach skorzystaliśmy z gościnności Restauracji Symfonia Smaków, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Z pełnymi brzuszkami, zadowoleni dojechaliśmy do kolejnego etapu naszej wycieczki, którym był Skansen Miniatur w Pobiedziskach położony na historycznym Szlaku Piastowskim w połowie drogi pomiędzy Gnieznem a Poznaniem. Skansen otwarty został w maju 1998 r., w roku jubileuszu 950- lecia Pobiedzisk i jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów w Polsce. Na terenie skansenu zlokalizowanych jest 100 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski, wykonanych w skali 1:20, z trwałych tworzyw, a niektóre fragmenty zrealizowane są z materiałów identycznych jak obiekty oryginalne. Podstawową funkcją skansenu jest ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego w jego dzisiejszym i częściowo historycznym kształcie oraz procesu rozwoju osadnictwa i kształtowania się państwowości polskiej. Obiekty aktualnie znajdujące się w skansenie to między innymi: Pałac w Rogalinie, Biblioteka Raczyńskich, Zagroda wiejska Biskupin, Katedra w Gnieźnie i Stary Rynek w Poznaniu.

Dzieciom bardzo podobały się te małe budowle, a wyglądające jak prawdziwe, dopracowane co do szczegółu. Obok skansenu znajdował się Gród Rycerski, który był kolejnym i ostatnim punktem programu naszej wycieczki. Gród Pobiedziska to drewniana warownia z okresu początków Państwa Polskiego. Zlokalizowany, w sercu Szlaku Piastowskiego, jest doskonałym miejscem do praktycznego poznawania architektury, sztuki wojennej oraz aspektów związanych z życiem codziennym w okresie panowania Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Na terenie Grodu Pobiedziska oglądaliśmy wystawę średniowiecznych machin oblężniczych w naturalnej skali, zbrojownię, strzelnicę z działającymi katapultami oraz korzystaliśmy z terenu przeznaczonego do prowadzenia gier i zabaw średniowiecznych. To była wspaniała zabawa, okazało się, że nie tylko dla chłopców, ale i dziewczynek. Troszkę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy późnym popołudniem do przedszkola, gdzie oczekiwali stęsknieni rodzice.

URODZINY JULKI, WOJTUSIA, MARTYNKI, ALANKA, ANTOSI, OLIWKI I SZYMONKA

urodzinki minaMiesiąc czerwiec obfitował w naszym przedszkolu w urodzinki. Świętowaliśmy z tej okazji w tym miesiącu dość często. Składaliśmy życzenia, wręczaliśmy prezenty i śpiewaliśmy „sto lat”: JULCE,WOJTUSIOWI, MARTYNCE, ALANKOWI, ANTOSI, OLIWCE I SZYMKOWI, którzy częstowali nasz pysznymi urodzinowymi torcikami i słodkościami przygotowanymi przez  rodziców. Dziękujemy za te miłe chwile.