19 Sierpnia 2019

Zodiak: Lew

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

zakonczenie18 min

W dniu 19 czerwca 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Do zobaczenia po wakacjach.

Wizyta u fryzjera 13.06.2019

u fryzjera min

W ramach mini doskonalenia zawodowego dzieci z grupy 3,4-latków wraz z panią Iwoną Drop wybrały się na wycieczkę do Salonu Fryzjerskiego pani Sylwii Orzechowskiej w Gółkowie. Dowiedziały się na czym polega praca fryzjera i  zobaczyły różne przybory fryzjerskie. Dzieci wyszły również od fryzjera z nowymi pięknymi fryzurami.

FOTORELAJCA

PIKNIK RODZINNY 14.06.2019 R.

Piknik rodzinny min

PIKNIK RODZINNY 14.06.2019 R.

W tym roku piknik rodzinny odbywał się w Nowym Folwarku „Na skraju lasu”, gdzie dzieci po wspaniałych występach dla swoich rodziców uczestniczyły w animacjach , wspólnych zabawach, przejażdżce na koniu. Zjadły kiełbaskę z grilla, pieczone ziemniaczki z gzikiem, ciasto drożdżowe. Wiele radości dostarczyły dzieciom zwierzęta w mini zoo oraz zabawy na zamku dmuchanym. Piękna słoneczna pogoda i czas spędzony z rodzicami sprawiły, że piknik był bardzo udany.

WYCIECZKA DO ZOO SAFARI W BORYSEWIE 11.06.2019 R.

ZOOSAFARI MIN

WYCIECZKA DO ZOO SAFARI W BORYSEWIE 11.06.2019 R.

Nasze dzieci 11 czerwca 2019 r. wyjechały na kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę. Tym razem naszym celem było ZOO Safari w Borysewie. Wycieczka była wspaniałą przygodą dla wszystkich jej uczestników. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pieszej wędrówki po zoo, następnie odbyła się przejażdżka ciuchcią, która obwiozła nas wokół całego terenu zoo safari. Podziwialiśmy zwierzęta z różnych kontynentów: białe lwy, białe tygrysy bengalskie, bawoły afrykańskie, antylopy, zebry, małpy, krokodyle, warana, tapiry, serwale, wielbłądy, pumy, rysie, żyrafy, kangury, lemury, białe wilki. Ogromną atrakcją dla dzieci była Figlarnia – kraina zabaw. Każdy mógł tam przejść przez dmuchaną gąsienicę, zjeżdżać z dmuchanej zjeżdżalni oraz poskakać w kulkach.  W „mini zoo” z bliska zobaczyliśmy kózki miniaturki, owce kameruńskie, alpaki i lamę. Wiele radości sprawiła dzieciom przejażdżka na kucyku. To była bardzo udana wycieczka, wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci.

I GMINNY KONKURS RECYTATORSKI W KOTUNI

recytatorski min 19

I GMINNY KONKURS RECYTATORSKI W KOTUNI 7.06.2019 R.

W piątkowe przedpołudnie 7 czerwca 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kotuni odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „W świecie poezji dziecięcej”. Adresowany do dzieci 5 i 6 – letnich uczęszczających do  Przedszkoli Gminy Słupca. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury, popularyzacja poezji dziecięcej oraz integracja społeczności przedszkolnych z terenu Gminy Słupca. W konkursie wzięły udział dzieci  Gminnych Przedszkoli z: Cienina Zabornego, Cienina Kościelnego, Wilcznej, Młodojewa, Piotrowic, Kotuni oraz Szkół Podstawowych z: Kowalewa Opactwa i Koszut.
Komisja konkursowa w składzie:
Pani Jarosława Kobos – dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca
Pani Jolanta Kamińska – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kotuni
Pani Mirosława Wędzina – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Młodojewie
Pani Wanda Wawrzyniak – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie
Pani Urszula Nowak – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Koszutach
Pani Anna Burda – nauczyciel Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Cieninie Kościelnym
Pani Małgorzata Klose - nauczyciel Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Cieninie Zabornym
Pani Aneta Sompolska – nauczyciel  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Młodojewie
Pani Mirosława Świątek – nauczyciel Zespołu Szkolno -  Przedszkolnego w Cieninie Kościelnym
Pani Małgorzata Graczyk  – nauczyciel Zespołu Szkolno -  Przedszkolnego w Kotuni
dokonała oceny prezentacji i przyznała następujące miejsca :
I miejsce – Magdalena Andrzejak (  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Cieninie Kościelnym )
II miejsce – Kamila Ławniczak (  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Cieninie Kościelnym )
III miejsce – Kacper Królikowski (  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Młodojewie )
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców Przedszkola Gminnego w Kotuni. W trakcie obrad jury dla dzieci został przygotowany słodki poczęstunek .
Pomysłodawcą i organizatorem I Gminnego Konkursy Recytatorskiego w Kotuni była pani Małgorzata Graczyk, która dziękuje członkom komisji konkursowej, koleżankom z przedszkoli za przygotowanie dzieci do konkursu , dzieciom za wspaniałe występy  oraz wszystkim osobom, które uczestniczyły w przygotowaniach do konkursu.