Company Logo

Grupy

Aktualności

Informacje


Dzisiaj jest: Środa
22 Marca 2023
Światowy Dzień Wody
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław,
Katarzyna, Kazimierz, Paweł

Do końca roku zostało 285 dni.
Zodiak: Baran

Dzień Kobiet – 08.03.2023 r.

dzienK min

Dzień Kobiet. Dziś w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć chwil na świętowanie tego pięknego dnia. W każdej grupie przedszkolnej uroczyście obchodzono Dzień Kobiet. Chłopcy składali życzenia dziewczynkom i paniom, nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków i kwiatów. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień. Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w uroczystej akademii, podczas której dzieci ze szkoły zaprezentowały wiersze oraz piosenki. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

 

FOTORELACJA

Spotkanie z higienistkami stomatologicznymi – 07.03.2023 r.

stoma min

W dniu 7 marca w naszym przedszkolu gościliśmy higienistki stomatologiczne reprezentujące gabinet stomatologiczny Familia Clinic. Panie: Andżelika Kasprzyk i Joanna Kaczorowska podczas spotkania uświadomiły przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Wspólnie z dziećmi ustaliły szkodliwe i dobroczynne dla naszych zębów składniki pokarmowe. Panie w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiły sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować szczękę, którą przyniosły Panie higienistki stomatologiczne. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby. Dzieci biorące udział we wspaniałej prelekcji otrzymały upominki: pastę do zębów oraz naklejki. Były to niezwykłe zajęcia, które wzbogaciły wiedzę dzieci na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech.

 

FOTORELACJA

Tłusty czwartek 16.02.2023 r.

tlusty min

Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra.
Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki. I kalorii nikt nie liczy…
Cóż za święto, czy ktoś wie? Tłusty czwartek! Cieszmy się!


Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Dzieci oglądały zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków, związanych z tym wydarzeniem. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych tradycji i zwyczajów.
Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

 

FOTORELACJA

Konkurs na „Karnawałowe nakrycie głowy”- 14.02.2023 r.

konkurs23 min

W dniu 14.02.2023r. w naszym Przedszkolu odbył się konkurs na „Karnawałowe nakrycie głowy. Na głowach naszych dzieci pojawiły się niesamowite kolorowe kompozycje: kwiatowe, ekologiczne, nietypowe kapelusze i opaski. Pomysłowość twórców i projektantów przekroczyła nasze oczekiwania. Nasze modelki oraz modele otrzymali I miejsce w konkursie, ponieważ komisja jednogłośnie uznała, że wszystkie prace prezentowały się fantastycznie.
Gratulujemy i Dziękujemy.

 

FOTORELACJA

„ Bal Karnawałowy” 27.01.2023 r.

bal k min

Karnawał to czas, na który czekają najmłodsi. To moment, kiedy można przebierać się do woli! Jak co roku w karnawale w naszym Przedszkolu w Kotuni odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, biedronki, strażaków, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana czy żołnierzy - komandosów i wiele innych. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.


Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Był również słodki poczęstunek i sesja zdjęciowa. Do wspólnej zabawy zaprosiła nas również społeczność szkolna i razem z klasami I-III mogliśmy bawić się na dużej sali przy fantastycznych rytmach. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości.

 

FOTORELACJA

 

 
Powered by Joomla!®. Developed by: Joomla master template  Valid XHTML and CSS.