Dzisiaj jest: Niedziela

Zodiak: Byk

Dzień Zdrowia w Gminnym Przedszkolu w Kotuni

Zdrowie min

To był aktywny dzień pełen wrażeń dla dzieci z Gminnego Przedszkola w Kotuni. Rano  gościły Trenera Zdrowia, wielokrotnego medalistę w Kulturystyce Rafała Frydrychowicza, dla którego sport jest pasją, dzięki czemu promuje kulturystykę i motywuje do jej uprawiania . Dzieci uważnie słuchały jak opowiadał o sporcie i  zachęcał do zdrowego odżywiania, prezentował medale, puchary i statuetki. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się przyrządy do ćwiczeń, jakie wykorzystuje się na siłowni.
W dalszej części dnia dzieci aktywnie spędzały z czas na świeżym powietrzu, brały udział w ćwiczeniach i zawodach sportowych, pokonywały tory przeszkód świetnie się przy tym bawiąc.

WARSZTATY W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY ZAGÓRÓW

Warsztaty min

WARSZTATY W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY ZAGÓRÓW 6.03.2019 R.

Na kolejne spotkanie to my pojechaliśmy z niespodzianką dla pani Kasi i zabraliśmy ze sobą naszego OZOBOTA . Pani Kasia na co dzień pracuje z robotami LOFI I PHOTONAMI, dlatego chętnie poznała naszego maleńkiego sympatycznego OZIEGO ( bo tak ma na imię nasz robocik). Razem z dziećmi OZI zwiedzał bibliotekę. Poruszał się po trasie narysowanej przez dzieci, które używając odpowiednich kodów zaprogramowały polecenia dla robota, dzięki czemu mógł odwiedzić i zatrzymać się we wszystkich miejscach wskazanych przez naszych małych programistów.

Innowacja pedagogiczna 2019

innowacja min

ZAJĘCIA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
POLSKO – ANGIELSKIEJ
„Angielskie słowa znamy,
zdrowe przysmaki gotować zaczynamy”
5.03.2019 r.

Kolejne zajęcia w ramach innowacji polsko – angielskiej odbyły się pod hasłem „Smacznie, zdrowo, a do tego kolorowo”. Dzieci pod kierunkiem Małgorzaty Graczyk i Jakuba Woźniaka tym razem przygotowały pyszną pizzę wegetariańską. Swoje wyczyny kulinarne rozpoczęły  od poznania nazw produktów. Dzieci szybko zapamiętały wszystkie składniki nazywając je zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Następnie przystąpiły do zajęć praktycznych, dzielnie stojąc na straży, aby drożdże na ciasto nie uciekły z miseczki. Przygotowane ciasto nabrało kolorów, kiedy to dzieci zabrały się za dekorowanie pizzy samodzielnie pokrojonymi warzywami. Najprzyjemniejsze zostało na koniec – degustacja.

DRZWI OTWARTE W NASZYM PRZEDSZKOLU 16.02.2019 R.

DNI OTWARTE 19 MIN

Rekrutacja do przedszkoli tuż, tuż w związku z tym warto również zapoznać się z ofertą naszego   przedszkola. Dlatego właśnie zostało zorganizowane spotkanie dla chętnych dzieci oraz  ich rodziców. Dzieci  sobotnie przedpołudnie spędziły podczas wspólnych zabaw swobodnych, doświadczały i badały poznając  prawa fizyki, uczestniczyły w eksperymencie wybuchającego wulkanu. Brały udział w zabawach z chustą animacyjną, skorzystały ze zdjęcia w foto-budce, poznawały pomieszczenia przedszkola. Rodzice zapoznali się z organizacją pracy przedszkola oraz ofertą edukacyjną . Otrzymali mini poradnik „Moje dziecko idzie do przedszkola”. Wszystko to przy wspólnej herbatce oraz słodkim poczęstunku w przerwie zabaw i zajęć.

WALENTYNKI 2019

WALENTYNKI 19 MIN

W tym dniu w naszym przedszkolu królował kolor czerwony. Sale przedszkolne zostały udekorowane czerwonymi balonami w kształcie serca, dzieci posiadały w swoim stroju  czerwony element, każdy miał ozdobioną bluzeczkę czerwonym serduszkiem. Dzieci świętowały podczas wspólnych zabaw przy muzyce, owocowym poczęstunku i słodkim walentynkowym upominku.