1 Marca 2021

kredki pic

Kotunia, dn. 24.02.2021r.

Informacja dla Rodziców

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotuni uprzejmie informuje, że od dnia 01.03.2021r. do dnia 19.03.2021r. odbywać się będą zapisy dzieci do Przedszkola Gminnego w Kotuni  na rok szkolny 2021/2022.

Deklarację o kontynuowaniu lub wniosek o przyjęcie dziecka rodzice mogą pobrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Kotuni lub ze strony internetowej przedszkola www.przedszkolekotunia.pl

Wypełnioną deklarację lub wniosek należy pozostawić w skrzynce na korespondencję znajdującą się w korytarzu szkoły od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00.

Kontakt tel. (63) 2757582.

BAL KARNAWAŁOWY 11.02.2021 R.

balk min21

Bal karnawałowy to wydarzenie, na które dzieci czekają cały rok. To dzień pełen wrażeń na długo zapadający w pamięci dzieci.
Kolorowe, wymarzone stroje, sala inaczej wyglądająca niż zwykle, muzyka, zabawy, konkursy, smakołyki - w takiej atmosferze bawiły się dzieci w naszym przedszkolu 11.02.2021 r.  Różnorodność strojów na balu była ogromna, dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek,  w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wszyscy bawili się wspaniale, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Jeszcze długo po balu dzieci wspominały ten dzień pełen wrażeń.

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

KOLEDOWANIE

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE 22.12.2020 R.

We wtorek 22 grudnia 2020 roku w grupie dzieci 6 – letnich odbyło się wspólne kolędowanie , wprowadzające wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Zabrzmiały kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu” oraz pastorałki „Już blisko kolęda”, „Święta, święta...czas kolędowania…” połączone z recytacją wierszy o tematyce świątecznej. Życzenia świąteczne i noworoczne dla dzieci i pracowników złożyła pani dyrektor Jolanta Kamińska oraz pani katechetka Katarzyna Kulczewska. Następnie dzieci degustowały pierniczki oraz wigilijne potrawy – barszcz czerwony z uszkami i rybę.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM 4.12.2020 R.

mikolaj min 20

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały w przedszkolne okna. Długo nie  musiały czekać, pani dyrektor Jolanta Kamińska obiecała dzieciom, że postara się odszukać św. Mikołaja, bo słyszała dzwoneczki jego reniferów. Tak też się stało, św. Mikołaj zaraz po śniadaniu zawitał do naszego przedszkolne. Dzieci serdecznie powitały św. Mikołaja głośno  śpiewając piosenkę dla niego. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków obdarowując wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami.

PIECZENIE PIERNICZKÓW I CIASTECZEK CYTRYNOWYCH

pierniki min

PIECZENIE PIERNICZKÓW I CIASTECZEK CYTRYNOWYCH 30.11.2020r.

Dzieci   z  grupy  3,4,5 latków    30  listopada   pod  kierunkiem  wychowawczyni  Iwony  Drop   zgodnie z przedświąteczną tradycją  piekły  pyszne pierniczki. Dzieci 6 – letnie wraz z wychowawczynią Małgorzatą Graczyk tym razem piekły ciasteczka cytrynowe na mikołajkowy poczęstunek. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki  mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według podanego przepisu. Jak zawsze była to wspaniała zabawa. Wszystkim podobało się wykrawanie foremkami świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków. Przygotowane ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Zapach pieczonych pierniczków i ciasteczek poczuć można było w całym przedszkolu, co wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój. Kiedy pierniczki były już gotowe maluszki przystąpiły do dekorowania ich kolorowymi posypkami i  lukowymi pisakami. Zabawa była doskonała, a pierniczki i ciasteczka wyszły pyszne i przepiękne.